25 Haziran 2017 Pazar

Gelişmeler,Planlar ve Fikirler 🌈 ☕


On gündür yazmıyor olmamdan olsa gerek,deli gibi bir şeyler anlatasım var.

En son baya negatiftim.Hem iki tane yorum geldi hem de tumblr'dan yazanlar oldu.Ne kadar mutlu oldum anlatamam.Çok tatlı ve iyisiniz.Dediklerinizi bir bir dinledim,merak etmeyin!

Öncelikle ilk işim psikolog ofisi denilen yeri keşfetmek oldu (Yorumda öneren Berrak'a selamlar ve kalp) Soru yazma kısmıma sorunumu anlattım ilk başta defalarca telefonuma kod gelmeyince fb'dan ulaştım.Yardımcı oldular ve tel. numaramı aldılar.Ben saf saf herhalde kod gönderirler diye beklerken pat bir kadın aradı.Şaşırdım ama çok mutlu da oldum.Sonra bir kez daha aradı, konuştuk.Çok içten biri kısa kısa problemlerimden bahsettim ve hemen hemen aynı şeyleri düşündük.Herhalde haftanın en önemli,güzel gelişmesi buydu.Aslında bu fotoğrafı pek beğenmedim ama şuursuzca bir yerlere atıp duruyorum neden inan ki fikrim yok sdfsdkfps


Ders anlamında yoğun olmaya başladım.Bilgisayar başında oturmam sürem azaldı.(468468 saatten 57344 falan) Ailenin denetimi altına da girdim.Herkes beni bir görünce ''Bugün test çözdün mü?'' diyor.Çözücem deyince ''Ee hadi'' Çözdüm deyince sessizlikle karşılaşıyorum.Çok baskıcı olmadıkları için boğulmuyorum hem benim için de biraz dsiplin sağlıyor,no problemo.

Yüzmeye başladığımı demedim galiba.Hıh o da yaşandı sonunda.Fark ettim ki özlemişim.Özellikle sabah gitmek bütün günümü zinde geçirmemi sağlıyor.Hatta kendi rekorumu kırıp 60 dakika civarında 28 tur yaptım.Dinlene dinlene yaptığımı hesaba katarsak benim için mütüştü.Sonra bütün gün baygın gezdim orası ayrı.

Omuz ağrılarım bu aralar tırlattı.Bazen gece öyle bir tutuyor ki kendimi bir yana atıp hareketsiz bekliyorum.Büyük bir nedeni duruşumun bozuk olması.Aha şimdi de düzeltiyim...evde kimi görsem masaj yaptırıyorum ya da omuz ağrımdan şikayet ediyorum...gerekli bir bilgiydi size de şikayet ettim biriniz de masaj yapsın plz...

Planladığım şeyler bir bir yaklaşıyor.

Öncelikle küçük joe Çanakkale'ye geliyor! Onun olduğu koronun sokak konserini izleyeceğim.Son günü de inşallah ayarlarsak bir kahve içeceğiz.Çok heyecanlıyım.İnternetin bu yönünü seviyorum.En yakın dostlarım,sevdiğim insanları hep buradan edindim,hiç de pişman olmadım; şanslıyım xox

Sonrasında bana özel ders veren matematik hocam nişanlanıyor.İlk kez bizzat kendim bir nişana davet edildim.Büyümüş hissettim.Normalde annemlere davetiye gelir ve ben çocuk kategorisinde katılırım ama bu sefer onlara bile gerek yok :'D!!

Bu ikisi sağ salim gerçekleşsin istiyorum.Benim şöyle bir huyum var,eğer bir şey için plan yapmışsam durmadan o günü beklerim.Ne olduğu önemli değil.Aklımda onun hakkında şeyler kurarım.Ne giycem,nasıl olcak,sabah kaçta kalkarım...çok heyecanlılık mı manyaklık mı bilmiyorum ama bence ikisinin karışımı bir şey olsa gerek.

Bakın hep başlıklara uygun yazıyorum ve istemsizce gerçekleşiyor.Gelişmeleri verdim,Planlardan şöyle bir bahsettim gelelim Fikirlere...burası biraz daha drama olacak ona göre.

Öncelikle bu hafta yine bizim ülkeden bekleneceği gibi 2 tane leşşşşşşşş haber gördüm.Hem de uyanır uyanmaz.Birincisi şort giyen kadının minibüste saldırıya uğraması olayı..sabah sabah nasıl canımı sıktı öfkelendirdi anlatamam.Kudurdum yerimde bütün gün moralim çöktü.Davasını takip ettim merak ettiğimden, ilk saldılar sonra baktılar halk mal değil hop içeri aldılar.İlk başta nasıl öyle bir şerefsizi salabilmeyi düşünürler anlamıyorum.O hakim savcı avukat her ne zıkkım karar veriyosa nasıl bir vicdanı var hayal edemiyorum.Diğer olayı da yine uyanır uyanmaz ertesi gün gördüm.Kafasına taşla vurulan küçük kız ve aynı şahısın çocuğu taciz etme olayı.Görüntüyü izlemedim,hatta haberde çıkınca gözümü kulağımı kapattın.Çünkü artık katlanamıyorum.Bakın o da serbest kaldı.Paşa paşa çıkıyorlar.Anlamıyorum artık hiçbir şeyi.Aptal insana,salak yönetime ve cehalete tahammülüm kalmadı.Bu duruma gelmemizi sağlayan yandaş herkesi şuan olanlardan sorumlu görüyorum.Hepsinin eli kirli,umarım adalet olan diğer dünyada davacınız çok olacak...rahatladım...

Diğer bir can sıkıcı mevzu bugün gerçekleşecek onur yürüyüşünün yasaklanması.Hatta daha da kötüsü gökkuşaklı her şeyin yasaklanma çabası.Öfkem çok.Farklı yaşamları kabul etmeyen herkesten nefret ediyorum.Sessiz kalan herkesten de korkuyorum.Valiliğin gerekçelerinden biri şu ''karşıt görüşlerin rahatsızlığı'' PARDON...o meydanda yürümeyen kalmadı neyin karşıt görüşlüğü? Demokrasi de zaten bu değil midir? Hani şu bahsede bahsede öldüğünüz dilinizde tüylerin bittiği.

Her şeye rağmen gerçekleşecek tabi ki.Hatta bugün 8. kez yasaklanmasına rağmen gerçekleşecek.Eğer siz de bu yasağa karşı sessiz kalan hatta memnun olan kesimdeyseniz size tavsiyem şu görmek istediğiniz değer,almak istediğiniz haklar kadar siz de başkaları ''ötekiler'' için mücadele edin.Yoksa hiçbir zaman o hayaliniz gerçekleşemez,eşitliğin,adaletin istisnası olmaz; unutunuz hemen.

Kah özel hayat kah politika yine bir yazının sonuna geldim ve cattle ''sıcak suyunuz hazır şimdi çayınızı demleyebilirsiniz'' diyeli dakikalar oldu.Ben kaçar.

Herkesin bayramını kutluyorum,renklerden kormadığımız ve insan gibi yaşayabileceğimiz güzel günlerin yakınlarda olmasını diliyorum!

Çav!


4 yorum:

 1. owwwww Anıııııl!!!! Ben de çok heyecanlıyım! Zaten Cuma gününü ayarlayamasak bile, ki benim önceliğim sen olacaksın, (ne gezme ne deniz: sen), ama diyelim bir işin çıktı, diğer günlerde bir kahve içmelik vakit illa ki buluruz. Bakalım beğenecek misin koromuzu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yeyyyyy sevindim o zaman mutlaka buluşuruz! eminim ki çok eğleneceğimmm ^^ xox

   Sil
 2. Belki biraz sacma olacak ama, gunde kac soru/test cozuyorsun?

  YanıtlaSil